Zawody w podnoszeniu ciężarów - PRZEŁOŻONE !!!

StartOgłoszeniaZawody w podnoszeniu ciężar...
Rozwiń

Szanowni Państwo,

Z powodu epidemii niestety musimy przełożyć zawody w podnoszeniu ciężarów osób z niepełnosprawnościami, które miały odbyć się w dniu 26.04.2020 r. na Politechnice Łódzkiej i mają status ogólnopolski. Jak tylko uda nam się ustalić nowy termin, zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani.

Organizatorem zawodów jest Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej wraz z trenerem trójboju siłowego i wyciskania leżąc Centrum Sportu PŁ – Marcinem Laśkiewiczem. Zawody te będą organizowane po raz pierwszy.

Z poważaniem dr Joanna Sztobryn-Giercuszkiewicz Pełnomocnik Rektora PŁ ds. Osób Niepełnosprawnych Kierownik BON PŁ

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej

Ul. Żeromskiego 116 (bud. A30)

90-924 Łódź

tel.: (42) 631 28 87; (42) 631 38 87

Zawody w podnoszeniu ciężarów osób z niepełnosprawnościami odbędą się w dniu 26.04.2020 r. na Politechnice Łódzkiej i mają status ogólnopolski.
Organizatorem zawodów jest Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Łódzkiej wraz z trenerem trójboju siłowego i wyciskania leżąc Centrum Sportu PŁ – Marcinem Laśkiewiczem.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w zawodach prosimy o kontakt z trenerem Marcinem Laśkiewiczem, który udzieli wszystkich informacji:
marcinrajska@wp.pl
tel: 605 627 132

Poniżej krótka informację na temat dyscypliny oraz film:
Podnoszenie ciężarów, to jedna z najważniejszych dyscyplin polskiego sportu niepełnosprawnych. Różni się od klasycznego podnoszenia ciężarów przede wszystkim tym, iż zawodnicy nie rywalizują w pozycji stojącej. Osoby ze schorzeniami narządu ruchu wyciskają sztangę leżąc plecami na ławeczce.

Cel rywalizacji jest prosty – zwycięża zawodnik, który podniesie największą ilość kilogramów. Podobieństwo z rywalizacją pełnosprawnych ciężarowców polega także na tym, że w zawodach uczestniczą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Obowiązuje też podział na kategorie wagowe.

W „ciężarach” osób niepełnosprawnych zwraca się baczną uwagę na technikę podnoszenia. Zawodnik leżący na ławeczce przez cały czas wykonywania boju musi się z nią stykać. Z kolei asekurujący go asystenci nie mogą pomagać podczas podnoszenia ciężaru.

Technika boju oceniana jest przez sędziów i to oni zatwierdzają udaną próbę. W ostatnich latach coraz częściej podnoszenie ciężarów wykorzystuje się podczas pokazów promujących sport niepełnosprawnych. Dynamicznemu show towarzyszy żywa, energiczna muzyka, podkreślająca siłę i moc ciężarowców.

Samo regularne uprawianie podnoszenia ciężarów wpływa na poprawę gorsetu mięśniowego osób niepełnosprawnych. Jest więc doskonałym elementem rehabilitacji. Sport dedykowany zawodnikom zarówno z urazami rdzenia kręgowego, porażeniem mózgowym, jak i z amputacjami.

www.youtube.com

Jak dojechać?

Zobacz kampus